Azokat a munkaadókat vizsgálják, amelyek dolgozói panaszkodtak a munkakörülményekre. Az előírások szerint a téli munkanapokon óránként 5-10 perc pihenő meleg helyen, valamint meleg tea és védőruha jár a munkavállalónak.
A hétfői és keddi hidegben egyébként többen - a Magyar Hírlap jelentése szerint ketten - megfagytak. Egy 73 éves tiszafüredi férfi kertes házának teraszán, egy karosszékben hűlt ki, feltehetően azért fagyott meg, mert nem találta kulcsát, és nem tudott házába bemenni. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Balsán egy 58 éves férfi lett a mínusz 18 fokos hideg áldozata.
Észak-Magyarország több iskolájában nincs tanítás, a Tiszán készültségbe helyezték a jégtörő hajókat, és a Dunán is zajlik a jég, a borsodi utakat viszont sikerült megtisztítani, és tegnap reggelre minden település kiszabadult a hó fogságából.
(MH 5. old., Nszab, 6. old.)
