Négy vagon kisiklott, és a Moraca folyó félszáz méter mély kanyonjába zuhant. A halottak közül öt gyermek, és a sérültek fele is kiskorú, az utasok zöme ugyanis síkirándulásról hazatérő fiatal volt. A mentők munkáját a dermesztő hideg, a nehéz terepviszonyok igencsak megnehezítették. A szerencsétlenségnek egyetlen magyar sérültje van, aki csak kisebb horzsolásokat szenvedett. A tragédia után a közlekedési miniszter azonnal benyújtotta lemondását, a mozdonyvezetőt pedig a két kalauzzal letartóztatták. A média szerint a mozdonyvezető súlyos mulasztást követett el, nem kapcsolta be ugyanis a villanyvonat fékrendszerének egy fontos elemét. Egyes hírek szerint a férfi egyébként ittas volt.(MH 8. old., Nszab, 21. old., NSZ 12. old.)
