BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar sérültje is van a montenegrói vonatbalesetnek

Negyvenhárman meghaltak 198-an pedig megsebesültek a hétfői montenegrói vonatbalesetben. A vonat Bijelo Poljéból Podgoricába tartott, amikor a mozdony fékkompresszora menet közben felmondta a szolgálatot, és a vonat kontrollálhatatlanná vált a kanyargós hegyi pályán.

2006. január 25. szerda, 08:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Négy vagon kisiklott, és a Moraca folyó félszáz méter mély kanyonjába zuhant. A halottak közül öt gyermek, és a sérültek fele is kiskorú, az utasok zöme ugyanis síkirándulásról hazatérő fiatal volt. A mentők munkáját a dermesztő hideg, a nehéz terepviszonyok igencsak megnehezítették. A szerencsétlenségnek egyetlen magyar sérültje van, aki csak kisebb horzsolásokat szenvedett. A tragédia után a közlekedési miniszter azonnal benyújtotta lemondását, a mozdonyvezetőt pedig a két kalauzzal letartóztatták. A média szerint a mozdonyvezető súlyos mulasztást követett el, nem kapcsolta be ugyanis a villanyvonat fékrendszerének egy fontos elemét. Egyes hírek szerint a férfi egyébként ittas volt.(MH 8. old., Nszab, 21. old., NSZ 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet