Az írásbelikre 5100 hatodikos és 3500 negyedikes diák jelentkezett. A diákok a központi vizsgát szervező 52 hatosztályos és 33 nyolcosztályos iskola valamelyikében oldják majd meg a teszteket. A tanulók február 10-ig megtudják, milyen eredményeket értek el, a negyedikesek, és a hatodikosok dönthetnek úgy is, hogy maradnak jelenlegi iskolájukban, a nyolcadik osztályosok pedig jelentkezhetnek olyan intézménybe is, ahol nem a központi teszt eredménye számít. (Nszab, 1., 4. old.)
