BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kikezdték a posta monopóliumát

Vetélytársai szerint a Magyar Posta a levélpostai piacon - meglevő erőfölényét kihasználva - tisztességtelen előnyökhöz jut, és a nagy megrendelőknek önköltségi ár alatt is kínál szolgáltatásokat.

2005. november 17. csütörtök, 08:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emiatt versenyhivatali vizsgálatot kezdeményeztek.

A Gazdasági Versenyhivatalnál (GVH) bejelentést tevő cég szerint a levélpostai küldemények előállítása, a borítékok címzése és a levelek sokszorosítása területen gátolja a versenyt az MP, amikor extra kedvezményekkel igyekszik magához csábítani legnagyobb megrendelőit - írja a Magyar Hírlap.

A GVH-hoz érkezett bejelentés alapján a posta szortiment bónusz névre keresztelt kedvezményrendszert vezetett be, amelynek keretében az ügyfél nemcsak a mennyiség után kap kedvezményt, hanem akkor is, ha más szolgáltatásokat - így például csomagolás, gyorsposta, bélyeg-előfizetés, logisztikai szolgáltatások - is megrendel. A kiemelt ügyfelekkel kötött szerződésekben további záradékokat helyeztek el, amelyek a beadvány írói szerint vélhetően korlátozzák a versenyt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet