Emiatt versenyhivatali vizsgálatot kezdeményeztek.
A Gazdasági Versenyhivatalnál (GVH) bejelentést tevő cég szerint a levélpostai küldemények előállítása, a borítékok címzése és a levelek sokszorosítása területen gátolja a versenyt az MP, amikor extra kedvezményekkel igyekszik magához csábítani legnagyobb megrendelőit - írja a Magyar Hírlap.
A GVH-hoz érkezett bejelentés alapján a posta szortiment bónusz névre keresztelt kedvezményrendszert vezetett be, amelynek keretében az ügyfél nemcsak a mennyiség után kap kedvezményt, hanem akkor is, ha más szolgáltatásokat - így például csomagolás, gyorsposta, bélyeg-előfizetés, logisztikai szolgáltatások - is megrendel. A kiemelt ügyfelekkel kötött szerződésekben további záradékokat helyeztek el, amelyek a beadvány írói szerint vélhetően korlátozzák a versenyt.
