BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Haladékot kaphat a Hungaroring

Holnap döntenek az országgyűlés gazdasági bizottságában arról, hogy az uniós szabályok ellenére engedélyezik-e ideiglenesen továbbra is a dohányreklámokat a Hungaroringen

2005. június 14. kedd, 08:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tilos lesz dohánytermékeket reklámozni autós versenyeken 2005. augusztus elejétől az Európai Unióban, de a Hungaroringet idén és jövőre valószínűleg még nem érinti ez a szabályozás - adta hírül a Magyar Hírlap. Ennek oka, hogy hazánkban a gazdasági reklámokról szóló törvény alapján - nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő eseményre - hivatkozva, valószínűleg egyelőre mentességet adnának a szabályozás alól. Az erről szóló döntés holnapra várható az országgyűlés gazdasági bizottságában. A Philip Morris és a Hungaroring közötti szerződés jövőre jár le, így valószínűleg hazánkban addig kapnak haladékot a cigarettareklámok a száguldó cirkuszban. Belgiumban egyébként két évvel a tiltás bevezetése után a jogdíjak többszörösére emelésével pótolták a kieső dohányreklám-bevételeket. Ha hazánk is e példát követi, akkor valószínűleg több tízmilliárdos költségnövekedéssel kell számolnia a büdzsének.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet