Tilos lesz dohánytermékeket reklámozni autós versenyeken 2005. augusztus elejétől az Európai Unióban, de a Hungaroringet idén és jövőre valószínűleg még nem érinti ez a szabályozás - adta hírül a Magyar Hírlap. Ennek oka, hogy hazánkban a gazdasági reklámokról szóló törvény alapján - nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő eseményre - hivatkozva, valószínűleg egyelőre mentességet adnának a szabályozás alól. Az erről szóló döntés holnapra várható az országgyűlés gazdasági bizottságában. A Philip Morris és a Hungaroring közötti szerződés jövőre jár le, így valószínűleg hazánkban addig kapnak haladékot a cigarettareklámok a száguldó cirkuszban. Belgiumban egyébként két évvel a tiltás bevezetése után a jogdíjak többszörösére emelésével pótolták a kieső dohányreklám-bevételeket. Ha hazánk is e példát követi, akkor valószínűleg több tízmilliárdos költségnövekedéssel kell számolnia a büdzsének.
