BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tulajdonosváltás és sztrájk a diósgyőri kohászatban

2004. szeptember 9. csütörtök, 08:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma reggeltől délután két óráig beszünteti a munkát a diósgyőri kohászat energiaellátását biztosító DAM Energy Kft. több mint 200 alkalmazottja, mert a cég három hónapja nem fizette ki a béreket. Ha a társaság nem egyenlíti ki az összesen 57 millió forintnyi bérkövetelést, akkor a dolgozók hétfőtől általános sztrájkot kezdenek. Közben hosszas tárgyalássorozat után a DAM Steel Rt. felszámolója aláírta az rt. vagyonának eladásáról szóló szerződést az Európahíd 2003 Kft.-vel, amely mögött a Dunaferr Rt., illetve annak ukrán többségi tulajdonosa, a Donbasz-csoport áll. (NG 5. old., NSZ 5. old., Nszab. 16. old., MH 9. old., VG 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet