Az érintett cégek mellett független versenyjogászok is aggályosnak tartják a zöldtárcának a termékdíjak módosításáról szóló, várhatóan ősszel a parlament elé kerülő törvénytervezetét. Annak alapján a szénsavas üdítők és ásványvizek 30 százalékát 2005-től többutas, azaz visszaváltható palackokba kell töltetni, majd évenként kötelező ezt az arányt növelni. A jogászok szerint a többutas palackozórendszerrel nem rendelkező vállalkozások emiatt versenyhátrányba kerülhetnek, ugyanis milliárdos beruházással tudnák csak teljesíteni az előírást. A kiskereskedelmi multik is tiltakoznak a tervezet ellen, mivel számukra az ingyenes nejlonszatyrokra vonatkozó előírás jelentene milliárdos kiadást. Az Élelmiszerfeldolgozók Országos Szövetsége felkérésére brüsszeli elemzők hatástanulmányt készítettek a javaslatról, amelyből kiderül, hogy a módosítás nem oldaná meg a visszagyűjtési problémát. (NG 1., 4. old.)
