BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben drágulhat a gáz

2004. szeptember 7. kedd, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tartósan magas olajárak miatt jelentős gázáremelés várható a nem lakossági körben - jelentette be tegnap Hernádi Zsolt, a Mol Rt. első embere. A társaság úgy számol, hogy idén júliustól jövő június végéig mintegy 30 százalékkal drágul majd az import gáz, ha nem változik a dollár árfolyama, más elemzések pedig 25 százalék körüli emelkedést jósolnak. A Népszabadság úgy tudja, a hatósági gázárak ennél jóval kisebb mértékben nőnek majd, a lakosság előreláthatólag 6-7 százalékkal fizet majd többet. Hogy mikortól, egyelőre nem tudni, az viszont biztos, hogy október 1-jétől nem lesz emelés, azt ugyanis már egy hónappal előbb be kellett volna jelenteni. A legújabb változat szerint az is valószínű, hogy ha októberben drágul a gáz - és a mostani elképzelések szerint ez várható -, akkor januárban már nem fog, és a következő korrekcióra is csak júliusban kerül majd sor. A nem lakossági fogyasztók 10 százalékot meghaladó mértékű drágulásra számíthatnak, az így keletkező többletbevételből pedig a Mol feltöltheti azt a lakossági kompenzációs alapot, amelyet tavaly októberben hoztak létre, és amelybe a társaság fogyasztás idén 35 milliárdot fizet be. Erre megvan a pénze a Molnak, a jövő évi keretre azonban már nem, mert az még az alacsonyabb gázárakhoz igazodik. (Nszab., 15. old., NG 11. old., VG 14. old., MH, 12. old., MH, 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet