A termelését fél éve szüneteltető DAM Steel Rt., illetve 80 másik cég energiaellátását biztosító DAM Energy Kft. alkalmazottai petíciót nyújtottak át a társaság vezetésének, amelyben három hónapja elmaradt bérük kifizetését követelik. A dolgozók kijelentették: sztrájkolni is hajlandók, ha a DAM Energy tulajdonosa szeptember 8-ig nem állapodik meg velük. Sámoly György, a DAM Energy ügyvezetője közölte: a dolgozók fenyegetését továbbítja a diósgyőri kohászat felszámolásával megbízott Mátraholding Rt.-nek. Utóbbi cég vezérigazgatója, egyben a DAM Steel felszámolóbiztosa, Kovács János elmondta: várhatóan a héten rendeződhet a diósgyőri kohászat sorsa. (NG 4. old., Nszab., 16. old.)
