Sikertelenül tett bejelentést a Magyar Hírlap egyik munkatársa az allergiaszezon közepén a parlagfű-forródrótra. A lap beszámolja szerint egy hét elteltével sem történt semmi, amit a parlagfűvonal koordinátora azzal indokolt, hogy ők csak továbbítják a bejelentéseket az önkormányzatokhoz, a cselekvés pedig már rájuk tartozik. A zuglói önkormányzat szakreferense ugyanakkor arról tájékoztatta a lapot, hogy rengeteg a bejelentés: három hét alatt 617 érkezett. Ezeket egyesével vizsgálják meg, a tulajdonost felszólítják az irtásra, amit 8 nap alatt büntetlenül megtehet. A referens szerint a bírság kétmillió forintos felső hatása eléggé elrettentő. (MH 1., 8. old.)
