Akadályozzák a Hyundai szlovákiai beruházását az annak helyet adó telek tulajdonosai. A földbirtokosok a szlovák kormány által kínált összeg kétszeresét szeretnék megkapni vételárként. Ha a kormány enged a telektulajdonosoknak, az 430 millió koronás pluszkiadást jelentene számára. A vita már a koreai céget is aggasztja, erről levélben értesítette az illetékes szlovák minisztert. Szakértők közben arra figyelmeztetnek, ha nem sikerül egyezséget elérni, akkor más nyugati befektetők is elfordulhatnak Szlovákiától. (NG 1., 2. old., VG 6. old.)
