Az Strabag Építő Rt. tulajdonosa, az osztrák Bau Holding várhatóan máshol, valószínűleg egy szomszédos országban építi fel eredetileg Bükkösdre szánt cementművét, mivel a település lakosai a vasárnapi népszavazáson elutasították a gyár létesítését. (Ma Reggel júl. 13.) A Strabag a számára negatív eredménnyel zárult voksolás kapcsán vizsgálatot indít, hogy lehet-e népszavazást kiírni olyan építkezésre, amelynek a beruházó saját tulajdonú telke ad helyet. A cég megvizsgálja azt is, hogy hány fővel nőtt a település létszáma, illetve, hogy ki a felelős a kampánycsend megsértéséért. A Strabag 27 milliárd forintos beruházásában megépített gyár igen jól jött volna a nehéz gazdasági helyzetben lévő Bükkösdnek: 100 új munkahely mellett évi 100 millió forintos pluszbevétellel számolhatott volna az évente 20 millió forintból gazdálkodó település. (NG 5. old.)
