BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két év múlva indulhatnak az elővárosi motorvonatok

2004. július 12. hétfő, 08:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Részleges eredményt hirdetett a MÁV a 30 elővárosi motorvonat beszerzésére meghirdetett tenderen, ugyanis kiválasztották azt a befektetőt, amely finanszírozza a járművek megépítését - tudta meg a Magyar Nemzet. A lapnak ugyanakkor nem nevezték meg a befektetőt. Július 21-én választják ki azokat a járműgyártókat, amelyekkel megkezdik a tárgyalásokat a második fordulóban. Elképzelhető, hogy ugyanaz a csoport biztosítja a tőkét, amelyik a motorvonatokat szállítja majd. A szállítóval szeptemberben szerződnek, a motorvonatok 2006-tól közlekedhetnek az elővárosi vonalakon. A tenderre jelentkezett a Siemens, a Bombardier, az Alstom, egy japán gyártó és több hazai beszállító is. (MN júl. 10., 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet