BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajban a használtautópiac

2004. július 12. hétfő, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei év első felében összesen 12 ezer használt autót hoztak be hazánkba, ami közel fele a tavalyi darabszámnak. A számottevő csökkenés a regisztrációs adó körüli gondokkal magyarázható elsősorban. A kedvezőtlen tendencia az uniós csatlakozás után megtört, azóta némi élénkülés tapasztalható ezen a piacon. Az új autók importja ezzel párhuzamosan nőtt: 2003 első hat hónapjában 77, míg egy évvel később 89 ezer új autót adtak át hazánkban. A Magyar Suzuki az első hat hónapban 17,6 ezer autót értékesített. (VG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet