Hivatali visszaélés gyanúja miatt irodájában vették őrizetbe Pásztor Miklós rendőr ezredest, helyettesét, Lutter Sándor alezredest és még egy rendőrt. Több rendbeli hivatali visszaélés gyanúja miatt a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának feljelentése nyomán indult nyomozás ellenük. Azzal gyanúsítják őket, hogy pénzért szabálytalankodó autósoknak adták vissza a vezetői engedélyüket, gyorshajtásokat és más szabálysértési eljárásokat simítottak el jogellenesen. A gyanúpontok között államtitoksértés és lőfegyverrel való visszaélés is szerepel. (MH 4. old., Nszab. 1., 7. old., NSZ 3. old.)
