A cipőágazat szereplői a kínai dömping miatt kormányzati intézkedést szorgalmaznak. A cégek szerint ha elmarad a segítség, az iparág legalább 20 százalékos létszámcsökkentést lesz kénytelen végrehajtani idén. A cipőüzemek szeretnék, ha a közszférában kiosztott ruhapénzen kizárólag magyar árut lehetne vásárolni, és javasolják, hogy a nagy kereskedelmi láncok növeljék a magyar termékek arányát. A gazdasági tárca egyelőre nem reagált a cipős cégek felvetéseire.
