BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormánytól kérnek segítséget a cipőgyártók

2004. július 6. kedd, 08:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cipőágazat szereplői a kínai dömping miatt kormányzati intézkedést szorgalmaznak. A cégek szerint ha elmarad a segítség, az iparág legalább 20 százalékos létszámcsökkentést lesz kénytelen végrehajtani idén. A cipőüzemek szeretnék, ha a közszférában kiosztott ruhapénzen kizárólag magyar árut lehetne vásárolni, és javasolják, hogy a nagy kereskedelmi láncok növeljék a magyar termékek arányát. A gazdasági tárca egyelőre nem reagált a cipős cégek felvetéseire.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet