BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koncesszióban az M7-es?

2004. július 5. hétfő, 08:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GKM szakértői megvizsgálták az M7-es koncesszióba adásának lehetőségét - erősítette meg a Magyar Nemzet értesülését a közlekedési tárca szóvivője. Keltai Ágnes elmondta: az elképzelés egyelőre csak munkaanyagban létezik, azt még nem foglalták kormány-előterjesztésbe. A Népszabadság által megkérdezett szakemberek ugyanakkor elképzelhetőnek tartják, hogy a GKM a teljes M7-es sztráda koncesszióba adását javasolja majd a kormánynak, a hiányzó szakaszokat pedig magánbefektető építheti meg a Nemzeti Autópálya Rt. helyett. A beruházó 22-25 évre megkapná az autópálya üzemeltetési jogát. A koncessziós jog értéke becslések szerint meghaladhatja a 300 milliárd forintot is. Az állam minden évben rendelkezésre állási díjat fizetne a koncesszoroknak. (Nszab. júl. 3., 14. old.)<BR>

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet