A közvélemény is a magyar hivatal szabályozását tartotta a leghatékonyabbnak a négy város közül. A Világbank jelentése szerint nőtt a korrupció az elmúlt öt évben számos kelet-európai országban. Az egész régióban csökken a visszaélések aránya az állami adminisztrációban, de az adó- és közbeszerzési ügyekben romlás mutatkozik. (MH júl. 3-4., 9. old., MN júl. 3., 11. old.)
