BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn indul az első hazai magánvasút

2004. június 30. szerda, 09:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő héten kezdi meg a fuvarozást az első hazai magánvasút-társaság, a Floyd Kft. Az összesen 15 villany- és dízelmozdonyt bérlő cég a Szentgotthárd-Szombathely-Sopron-Bécsújhely útvonalon, oda-vissza, heti 5 alkalommal négy dízelvontatóval szállít hétfőtől, jövőre pedig már mind a 15 mozdonyt munkába állítják. Szakértők szerint a vasúti áruszállítási piacra belépő magáncégek hálózat hiányában csak irányvonatok közlekedtetésére lesznek képesek, emiatt pedig folyamatosan kapacitás-kihasználatlansággal kell számolniuk. (VG 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet