A jövő héten kezdi meg a fuvarozást az első hazai magánvasút-társaság, a Floyd Kft. Az összesen 15 villany- és dízelmozdonyt bérlő cég a Szentgotthárd-Szombathely-Sopron-Bécsújhely útvonalon, oda-vissza, heti 5 alkalommal négy dízelvontatóval szállít hétfőtől, jövőre pedig már mind a 15 mozdonyt munkába állítják. Szakértők szerint a vasúti áruszállítási piacra belépő magáncégek hálózat hiányában csak irányvonatok közlekedtetésére lesznek képesek, emiatt pedig folyamatosan kapacitás-kihasználatlansággal kell számolniuk. (VG 16. old.)
