BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betarthatatlan jogszabály védi az orvosokat

2004. június 30. szerda, 09:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május 1-jén életbe lépett ugyan az a munkaidő-szabályozás, amely kíméli az orvosokat, de jó részük továbbra is gyakran kénytelen 32 órázni - derül ki a Magyar Hírlap körképéből. A jogszabály szerint az orvosok legfeljebb 12 órát dolgozhatnának egyfolytában, utána haza kellene menniük pihenni, ennek betartása esetén azonban a szakemberhiány miatt megbénulna az ellátás. Jogi kiskaput egy 2000-es kormányrendelet jelent, amely szerint az ügyeletnek csak egy része számít bele a munkaidőbe. (MH 1., 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet