Húszmilliárd forintért épülhet fel a köztévé új székháza Óbudán. A héten tárgyalhat a kormány az elképzelésekről, amelyek szerint magánberuházó alakítaná ki a székházat, amelyet az MTV - kormánygarancia mellett - bérbe venne. A köztévé Szabadság téri épületét már 1999-ben eladta az ÁPV Rt.-nek, és előbb 2001 végéig, aztán a meghosszabbított határidőig, tavaly december 31-éig el kellett volna hagynia. Az eleve tévés bázisnak épített székházban olcsóbban működhetne az intézmény, és a megtakarításból futná a bérleti díjra, sőt még társbérlőt is vehet maga mellé a köztévé. A luxusszállónak kinézett Szabadság téri épület iránt többen is érdeklődnek. A köztévé egyébként a héten megkapja azt a közel 5 milliárd forintot, amelynek folyósításáról a közelmúltban döntött a parlament. A pénzt eredetileg a MTV szerkezet-átalakítására szánták, de az óriási adósságállomány miatt inkább a tartozások csökkentésére fordítják. (Nszab. 1. old., VG 13. old.)
