Május 1-jétől nem kell minden sorban feltüntetni a számlákon az adott termék vagy szolgáltatás áfáját. Ha a vállalkozás csak egy kulcsot alkalmaz, akkor azt elég a számla alján összesíteni. A változást azonban nem verte nagydobra a PM és az APEH. Olyannyira nem, hogy még a nyomtatványgyártók is csak most figyeltek fel rá, úgyhogy egyelőre nem lehet kapni az egyszerűsített számlaadáshoz szükséges rubrikákat tartalmazó számlatömböket. A mostaniak azonban nyugodtan használhatók tovább, amíg be nem telnek, a kelleténél több információ ugyanis fel lehet tüntetni a számlatömbökön, mert az áfatörvény csak a minimális adattartalmat írja elő - hívja fel a figyelmet az adószakértő . (MH 1., 10. old.)
