Pénteken Baranyajenőn leállították a "magyar tigris" felkutatására indított akciót. Vadászok és kommandósok ugyanis karöltve próbáltak nyomára bukkanni nagymacskának. A vadat először csaknem egy hete Bükkösdön egy hatéves kislány vélte látni, majd Baranyajenőn több felnőtt szemtanúja volt annak, hogy a falutól fél kilométerre lévő domboldalon egy sárgás színű nagymacska egy fekete kutyával kergetőzik. Később két lábnyomot is találtak, amiről több szakember is megállapította, hogy vélhetően tigristől származhat. Időközben Sásdon és Magyarszéken is tigrist láttak. A vélt fenevad azonban feltehetően Kovács Zoltán sásdi vadász elkóborolt sárgásbarna színű vizslája volt. Kollégája, Szabados László szerint a baranyajenői lábnyomok egyértelműen egy szarvasbikától származnak. (Nszab. jún. 26., 21. old.)
