BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik a sör Magyarországra

2004. június 25. péntek, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén 800 ezer hektó importsör jöhet Magyarországra a tavalyi 4-500 ezer után, ez a mennyiség pedig már túllépi a 7,8 millió hektós hazai átlagfogyasztás 10 százalékát. Az olcsó külföldi sörök magyarországi inváziója tavaly év elején indult meg, amikortól a német boltok kötelesek lettek visszaváltani a náluk vásárolt sörösdobozokat, ezért a kereskedők nagy része inkább megszüntette a dobozos termékek forgalmazását. A raktárkészleteiktől ezek után akár önköltségi áron is megszabaduló német gyártók ugyanakkor a jelek szerint nem szívesen állítják le a '90-es években nagy pénzekért kiépített termelést, így az importsörök térnyerése folyamatosnak látszik, és ezt még a vám idén májusi megszűnése is erősíti. Ennek eredményeként ma már 80-90 forintért is kapni dobozos sört a magyarországi kereskedelmi láncokban, sőt egyre több vendéglátóhelyen is ilyet öntenek már a korsókba. Az importáradat leginkább a fogyasztás 55 százalékát adó középkategóriás söröket veszélyezteti, és söripari szakemberek azt sem zárják ki, hogy a kedvezőtlen hazai tendenciák miatt a Magyarországon működő nemzetközi cégek északabbra, keletebbre viszik majd termelésüket. A Magyar Sörgyártók Szövetsége egyébként a napokban Kiss Elemér volt kancelláriaminisztert választotta elnökévé. (NSZ 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet