A vámügynökségek tapasztalatai szerint egyre kevesebb áru érkezik hazánkba Kínából. Egyes adatok alapján a korábbi árumennyiség 80 százalékkal csökkent. A szakemberek szerint ez a szigorú magyar vámkezeléssel magyarázható, ami miatt a kínai kereskedők inkább Ausztriában, illetve Szlovákiában vámoltatnak, mivel ott enyhébbek az előírások. A vámágazat szereplői szerint a túlzott szigor igen jelentős kiesést okoz a büdzsének, a PM szerint azonban az alacsony árú kínai termékek után befolyó vámbevétel elenyésző. (VG 1., 4. old.)
