BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebbet vásárolunk

2004. június 10. csütörtök, 09:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén az első negyedévben a napi fogyasztási cikkek forgalma 3,5 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest, míg tavaly egész évben 9 százalékos volt a növekedés - tette közzé a KSH. A fogyasztási kedv visszaesése az állami és vállalati bérpolitika szigorodását jelzi. A szakemberek szerint a visszafogottabb kereslet miatt koncentráció kezdődhet a piacon. Neubauer Katalin, a CBA kereskedelmi vezetője közölte: a változás elsősorban az önálló kisboltokat érinti érzékenyen. Gerő László, a Whirlpool Magyarország Kft. ügyvezetője szerint stagnálás várható a tartós fogyasztási cikkek forgalmában. Ezt támasztják alá az idei adatok: az első negyedévben gyenge volt a forgalom, áprilisban pedig az elmúlt 10 év legrosszabb hónapját zárta a cég. Berki Ernő, a Spar Magyarországhoz tartozó Kaiser's-lánc vezetője szerint a piac növekedésének lassulása a nagyobb cégeket is érinti, bár a fejlesztések miatt a forgalomcsökkenés nem lesz annyira látványos. A szakember szerint nem várható, hogy a folyamatosan osztódó piacról valamelyik multinacionális lánc távozna. (NG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet