BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Civil kht. kezelné az elhanyagolt földeket

2004. június 10. csütörtök, 09:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemzeti Földalap Földbirtokkezelő és -hasznosító Kht. néven civil társaságot alapított a Magyar Földbirtokosok Országos Szövetsége a főként városi lakosok tulajdonában lévő, elhanyagolt területek hasznosítására Sátrai István, a szövetség elnöke közölte: a kht. a bérleti szerződések értékének 5-9 százalékát kérné el közvetítői jutalékként, a bevételeket a cég működtetésére fordítanák. Sátrai szerint jelenleg egymillió földbirtokos van az országban, aki nem tud érdemben foglalkozni területével. Számos tulajdonos azt sem tudja, hogy hol van földje, és azt ki műveli - tette hozzá az elnök. (VG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet