Nemzeti Földalap Földbirtokkezelő és -hasznosító Kht. néven civil társaságot alapított a Magyar Földbirtokosok Országos Szövetsége a főként városi lakosok tulajdonában lévő, elhanyagolt területek hasznosítására Sátrai István, a szövetség elnöke közölte: a kht. a bérleti szerződések értékének 5-9 százalékát kérné el közvetítői jutalékként, a bevételeket a cég működtetésére fordítanák. Sátrai szerint jelenleg egymillió földbirtokos van az országban, aki nem tud érdemben foglalkozni területével. Számos tulajdonos azt sem tudja, hogy hol van földje, és azt ki műveli - tette hozzá az elnök. (VG 1., 4. old.)
