A Mol Rt. jelentős összegű, nagyjából 6 millió dollárnyi tranzitdíjtól eshet el, ha a zágrábi kormánypárti honatyáknak sikerül elérniük, hogy Horvátország kiszálljon az Adria-Barátság olajvezeték-projektből. A horvát képviselők főként környezetvédelmi kockázatokra hivatkoznak érvelésükben. A hazánkban összekötött két olajvezetéken egyébként az év végétől oroszországi Szamarától szállítanák az olajat az Adriára. (VG 1., 10. old.)
