Egységes magyar autópálya-rendőrség jön létre a július 1-jén megalakuló Rendészeti Biztonsági Szolgálaton belül. Az autópálya-rendőrség központi szakmai irányítás mellett dolgozik majd és közbiztonsági, valamint bűnügyi feladatai is lesznek. Az új szervezet az első lépésben kilenc alosztállyal kezdi meg működését. Ahogy új autópálya szakaszok épülnek, úgy állítanak föl újabb alosztályokat. Az új szervezeti felépítés technikai megújulást és nagyobb létszámot is jelent. (MH 5. old., NSZ 4. old.)
