A dohányzást ellenzők szerint a fogyasztóvédelmi felügyelőség tart a nagy hatalmú dohánygyártóktól, ezért lép fel erélytelenül akkor, amikor a két éve tartó törvényi tiltás ellenére is az üzletek homlokzatán népszerűsítenek cigarettamárkákat. Szécsi László, az Országos Dohányfüstmentes Egyesület alelnöke a Népszabadságnak elmondta: a fogyasztóvédőket már csaknem 50 üzlet esetében jogerős ítélet kötelezi arra, hogy távolíttassák el ezeket a reklámokat, ám a felügyelőség mindössze két esetben rendelt el végrehajtást, és szabott ki végrehajtási bírságot is. Az alelnök a lassú tempó mellett egyébként a bírság összegét is kevesli, úgy véli, a kiszabható 50-80 ezer forint nevetségesen kevés, amikor a gyártók évi 4-500 ezer forintot fizetnek a kereskedőnek a reklám kihelyezéséért, és magukra vállalják az esetleges pereskedés és bírság költségeit is. A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség illetékese visszautasítja a vádakat, szerinte a tiltott homlokzati reklámok gyorsabb visszaszorítását a jogviták akadályozzák. Ezek alapja, hogy a felügyelőséggel szemben a gyártók az üzlet homlokzatát és kirakatát az eladás helyének tartják, a jogszabály pedig itt megengedi a reklámozást. (Nszab., 15. old.)
