Aggasztóvá vált a fővárosban a diplomás munkanélküliség: a nyilvántartott állástalanok csaknem 11,4 százaléka rendelkezik felsőfokú végzettséggel. Ez az arány négy évvel ezelőtt még csak 6 százalék volt. De nemcsak a munkanélküli diplomások aránya, hanem száma is növekedett: a fővárosban 2300 főt tartanak nyilván. Az országosan regisztrált munkanélküliek mintegy 6 százaléka diplomás. A Fővárosi Önkormányzatnál tegnap szakmai konferenciát rendeztek e témában. Elhangzott: miközben a diplomások százai nem tudnak elhelyezkedni a fővárosban és Pest megyében, addig bizonyos szakmunkásokból hiány van: keresettek például az ácsok, a pékek és a hentesek.(MH 5. old., Nszab, 7. old., VG 1., 4. old.)
