A Magyar Távirati Iroda 138 millió forintos veszteséggel zárta 2003. évi gazdálkodását, annak ellenére, hogy a belföldi értékesítés nettó árbevétele nőtt, és az állami költségvetésből 334 millió forinttal több támogatásban részesült - állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a nemzeti hírügynökség tavalyi gazdálkodásáról szóló jelentésében. E szerint a részvénytársaság szervezete, működési költségei és ráfordításai 2003-ban nem igazodtak a csökkenő saját bevételekhez. A jelentés a veszteséges gazdálkodás fő okaként a személyi jellegű ráfordítások inflációt meghaladó, túlzott mértékű növekedését, a konkrét feladatok meghatározásának, a teljesítmény és a hatékonyság javulásának hiányát jelöli meg. A Népszabadság - némi bíráló éllel - arról is beszámol, hogy az MTI a varsói és a párizsi tudósítói poszt bezárásával "ünnepli" az uniós tagság első hónapját. (Nszab. máj. 29., 7. old., jún. 1., 4. old.)
