BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Balaton: több és iható a víz

2004. június 1. kedd, 08:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagyon jó állapotban van a Balaton: a víz olyan jó minőségű, hogy inni lehet belőle, szintje pedig 19 centiméterrel magasabb az egy évvel ezelőttinél - mondta pénteken Balatonkenesén Persányi Miklós. A környezetvédelmi miniszter szerint előfordulhat, hogy az éghajlat változása miatt mégiscsak szükség lesz a tó vizének mesterséges pótlására, de ez a megoldás egyelőre nincs napirenden. A javuló vízminőség ellenére egyébként a balatoni idegenforgalomban érdekeltek idén is visszafogott idényre számítanak, és a fizetővendéglátás forgalmának tavalyi 40 százalékos visszaesése után nem várnak javulást. (Nszab. máj. 29., 7. old., MH máj. 29., 5. old., NSZ máj. 29., 4. old., NSZ, jún. 1., 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet