Nagyon jó állapotban van a Balaton: a víz olyan jó minőségű, hogy inni lehet belőle, szintje pedig 19 centiméterrel magasabb az egy évvel ezelőttinél - mondta pénteken Balatonkenesén Persányi Miklós. A környezetvédelmi miniszter szerint előfordulhat, hogy az éghajlat változása miatt mégiscsak szükség lesz a tó vizének mesterséges pótlására, de ez a megoldás egyelőre nincs napirenden. A javuló vízminőség ellenére egyébként a balatoni idegenforgalomban érdekeltek idén is visszafogott idényre számítanak, és a fizetővendéglátás forgalmának tavalyi 40 százalékos visszaesése után nem várnak javulást. (Nszab. máj. 29., 7. old., MH máj. 29., 5. old., NSZ máj. 29., 4. old., NSZ, jún. 1., 5. old.)
