A pünkösdöt követő nap, vagyis kedd éjfélig kell befizetniük a cégeknek a társasági és az osztalékadót. Ez a nap az iparűzési adó átutalásának határideje is, és ekkor adhatják utoljára postára bevallásaikat azok az evás cégek, amelyek kettős könyvelést alkalmaznak. (MH máj. 29-30., 9. old., Nszab., jún. 1., 15. old.)
