Meghalt az az idős ember, akinek koponyáját tévedésből nyitották fel a Szegedi Tudományegyetem idegsebészeti klinikáján. A 80 éves férfit a városi kórház irányított a klinikára, és a vele elküldött leletek szerint sürgős agyműtétre volt szüksége. A beavatkozás közben azonban kiderült, hogy az fölösleges, a férfi agyában nincs kóros elváltozás. Az operációt ezért abbahagyták, a 80 éves pácienset azonban nem sikerült életben tartani. A városi kórház és a klinika is vizsgálatot indított az eset feltárására. Mivel a kórházban az elhunyttal egy időben egy másik, ugyanilyen korú férfin is végeztek hasonló vizsgálatokat, azt feltételezik, hogy összekeverték a leleteiket. Időközben azon a betegen is végrehajtották a műtétet, aki valóban rászorult. Az ő állapota kielégítő. (MH 1., 5., Nszab. 1., 9. old., NSZ 1., 16. old.)
