BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó üzlet az angol beteg a magyar kórházaknak

2004. június 1. kedd, 08:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többletbevételhez juthatnak a kórházak azzal, ha külföldieket kezelnek - írja a Magyar Hírlap. Ha ugyanis a külföldi beteg saját biztosítója a teljes gyógyító ellátást állja, az így kapott összeg többszöröse is lehet annak, mint amennyi az Országos Egészségbiztosítási Pénztár fizetne egy magyar beteg után. Egyes uniós tagországoknak - Nagy-Britannia, Hollandia - így is sokkal kifizetődőbb betegeik külföldi gyógykezeltetése, ráadásul otthon sokszor hónapokat kell várni az ellátásra. Azon országok polgárainak gyógyításáért, amelyek korábban megegyeztek a magyar állammal, az OEP tavaly 700 millió forintot fizetett ki a kórházaknak. Idén azonban már másfél milliárd forint áll rendelkezésre a külföldi betegek gyógyítására. (MH máj. 29., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet