BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mosonyi: nem kell ódzkodniuk a részvényeseknek

Mosonyi György, a Mol-csoport vezérigazgatója kifejtette: a vállalatok társadalmi felelősségvállalásának (CSR) témaköre manapság már nem csak a szakértők privilégiuma, hanem a céges gyakorlatban is alkalmazott eszköz. Ez a Molnál - a tevékenysége miatt is - elengedhetetlen alapkövetelmény, amit a társaság környezettudatos magatartása is bizonyíthat.

2006. október 19. csütörtök, 11:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olajipari óriáscég a CSR szemlélet és gyakorlatot nemcsak a ma érdekében, hanem a következő generáció érdekében teszi, például, hogy tiszta maradjon a környezet - hangsúlyozta Mosonyi a NAPI Gazdaság, a Braun & Partners és a NAPI Online szervezésében megtartott CSR Hungary konferencián. Ha az innovatív megoldások kidolgozása kapcsán beépül ez a szemlélet a vállalatirányításba, akkor az gyakorlatban is érvényesül. Mindez nem mond ellent annak, hogy üzletileg is hasznot hozhat a CSR tevékenység.

Mosonyi becsült adata szerint világszerte éves szinten összesen 6 milliárd dollár hasznot hoz az alkalmazott CSR. Tehát a részvényeseknek nem kell ódzkodniuk ennek alkalmazásától - mondta a vezérigazgató.

Mosonyi szerint ma már nem az a kérdés, hogy miért alkalmazzuk a CSR-t, hanem a "mit és hogyan kell csinálni?" kérdésre kell a válaszokat megtalálni, és az annak megfelelő gyakorlatot folytatni.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet