BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyire erős a Porsche?

Túráztatják egymást a Porsche és a VW vezetői.

2008. május 19. hétfő, 13:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Noha küszöbön áll a Porsche hatalomátvétele a Volkswagen (VW) fölött, Martin Winterkorn, a VW főnöke megerősítette a kormány kézben tartására vonatkozó igényét. A május 19-i Handelsblattnak adott nyilatkozatában a Volkswagen csoport elnöke leszögezte, hogy a VW-konszernt operatíve a jövőben is a wolfsburgi székhelyből fogják vezetni, és felügyeleti tanácsa tölti be majd az irányító szerepét.

A Porsche SE, amelynek fedele alatt a VW-t irányítják majd, a jövőben sem hoz operatív döntéseket az autókonszern működésével kapcsolatban, ezt illetően világosan a játékszabályok - tette hozzá, majd az új kocsik széndioxid-kibocsátásának EU általi szabályozására vonatkozóan kifejtette, hogy az európai helyzetet meglehetősen áttekinthetetlennek tartja.

Csaknem minden állam saját iparát védi jórészt nemzeti szabályozással, és környezeti politika helyett iparpolitikát folytat. Csak a németek akarnak mindent egészen jól csinálni - állította, és megjegyezte, hogy a többiek mindenesetre sokkal nemzettudatosabbak.

Vonatkozó kérdésre válaszolva elvetette azt a föltevést, miszerint Angela Merkel szövetségi kancellárasszony cserben hagyná az ipart, ám úgy vélekedett Berlinben meglehetősen sok populista található a kormány körül is, akik úgy vélik, a német autóipar éles kritikájával szükséges profilt teremteniük maguknak.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet