Noha küszöbön áll a Porsche hatalomátvétele a Volkswagen (VW) fölött, Martin Winterkorn, a VW főnöke megerősítette a kormány kézben tartására vonatkozó igényét. A május 19-i Handelsblattnak adott nyilatkozatában a Volkswagen csoport elnöke leszögezte, hogy a VW-konszernt operatíve a jövőben is a wolfsburgi székhelyből fogják vezetni, és felügyeleti tanácsa tölti be majd az irányító szerepét.
A Porsche SE, amelynek fedele alatt a VW-t irányítják majd, a jövőben sem hoz operatív döntéseket az autókonszern működésével kapcsolatban, ezt illetően világosan a játékszabályok - tette hozzá, majd az új kocsik széndioxid-kibocsátásának EU általi szabályozására vonatkozóan kifejtette, hogy az európai helyzetet meglehetősen áttekinthetetlennek tartja.
Csaknem minden állam saját iparát védi jórészt nemzeti szabályozással, és környezeti politika helyett iparpolitikát folytat. Csak a németek akarnak mindent egészen jól csinálni - állította, és megjegyezte, hogy a többiek mindenesetre sokkal nemzettudatosabbak.
Vonatkozó kérdésre válaszolva elvetette azt a föltevést, miszerint Angela Merkel szövetségi kancellárasszony cserben hagyná az ipart, ám úgy vélekedett Berlinben meglehetősen sok populista található a kormány körül is, akik úgy vélik, a német autóipar éles kritikájával szükséges profilt teremteniük maguknak.
