BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baj van a Forddal

Tavalyi egyesült államokbeli veszteségének majdnem dupláját produkálhatja idén a Ford.

2006. július 14. péntek, 09:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az értékesítések visszaesése és a korábban a legtöbb profitot hozó autókon elérhető árrés egyre vékonyabbá válása nyomán 2006-ban akár hárommilliárd dollárra ugorhat a Ford Motor Co. Egyesült Államokban elszenvedett vesztesége – írta a Bloomberg a „cég belső előrejelzéseit ismerő” forrásra hivatkozva. Ezzel az adózás előtti veszteség a tavalyi 1,6 milliárd dollár majdnem kétszeresére ugorhat az amerikai piacon, és jelentősen meghaladhatja a piaci elemzők 2,5 milliárdos előrejelzését. Az okok nem változtak az elmúlt időszakhoz képest: a cég korábban darabonként 8000–11 000 dolláros adózás előtti profitot termelő sport-szabadidő (SUV) autói és pick-upjai a forgalom serkentése céljából bevezetett kedvezmények miatt immáron vélhetően semmit sem hoznak a konyhára. A Ford nem kommentálja a hírügynökségi értesülést, de ha igaznak bizonyul, az szakértők szerint agyoncsaphatja a cégvezetés – főleg elbocsátásokra és modellfejlesztésre építő – reorganizációs tervét, amely szerint 2008-ra újra emelkedő pályára kellene állítani a világ harmadik legnagyobb autógyártóját.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet