Június már az ötödik egymást követő hónap, amelyben estek a General Motors és a Ford eladásai az Egyesült Államokban. A GM összesen 26 százalékot vesztett piacából az elmúlt egy évben, a Ford 6,9-et, a Chrysler pedig 15 százalékot. Tavaly júniusban még hirtelen 47 százalékkal nőttek a világ legnagyobb autógyártójának eladásai – 19 éves havi rekordot döntve meg –, mivel az alkalmazottaknak ajánlott áron kezdték el árulni az autókat.
A kedvezmény kifutásával azonban visszatért a kedvezőtlen eladási trend, és most azt nyilatkozták a GM vezetői, hogy gondjaik ellenére sem tervezik visszahozni a bevételgyilkos radikális árcsökkentést, amely ráadásul az előrehozott vásárlások miatt elszívja a keresletet a kedvezménymentes hónapoktól. Ehelyett kamatmentes hitelt ajánlanak, akárcsak a Ford, a DaimlerChrysler viszont nemrégiben azt jelentette be, hogy gondolkodik az alkalmazotti árkedvezmény bevezetésén.
Június autópiaci nyertese az USA-ban a japán Toyota volt, amely 14 százalékos növekedésről számolt be. Elemzők szerint a töretlenül növekvő üzemanyagárak a kisebb, gazdaságos, mégis viszonylag kényelmes autók felé fordították a vásárlók figyelmét – ennek a trendnek a haszonélvezője a világ második legnagyobb autógyártója.
