Már 2007 januárra is a korábban jelzett évi 200 ezernél tíz százalékkal több autó gyártására teszi képessé magyarországi gyárát a Suzuki. A jelenleg egy összeszerelő soron, két műszakban működő, 2500 embert foglalkoztató üzemben évente 170 ezer autót tudnak előállítani, amelyet 800-1000 további dolgozó felvételével fél év alatt 220 ezerre akarnak feltornászni – jelentették be a Reuters híre szerint a cég illetékesei tegnap Tokióban.
Ezenfelül összesen 44-70 millió dollár befektetésével, egy további összeszerelő vonal telepítésével 2008-ig évi 300 ezerre növelik a kapacitást. A hírre a Suzuki részvényei 1,19 százalékkal emelkedtek a tokiói tőzsdén, ami meghaladta a Nikkei és a legtöbb autógyártó növekedési ütemét.
A gyártás felfuttatásának hátterében az áll, hogy a Suzuki nem tudja kielégíteni az új Swift kisautó és az SX4 crossover (terepjáró–városi autó) iránti erős keresletet. Az utóbbi autóból a tervezett 40 ezer helyett 60 ezret fognak eladni az idei évben Európában, miközben az SX4 Fiat-logó alatt futó változatából, a Sediciből immár 20 ezer helyett 30 ezer az értékesítési cél. A Suzuki emellett azt tervezi, hogy Japánban lévő üzemeiből évente 40 ezer SX4-et szállít az Egyesült Államokba.
