BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dízelek az F1-ben?

Hacsak nem változnak meg lényegesen a technikai előírások, nem lesz dízelmotoros induló a Forma–1-ben – állítja egy szakértő.

2006. július 3. hétfő, 12:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rob White, a Renault Sport Forma–1-es részlegének motorépítésért felelős technikai igazgatója az Autosprint olasz autósmagazinnak nyilatkozva kijelentette, hogy szerinte nincs jövője a dízelmotoroknak a száguldó cirkuszban.

Ez a helyzet csak akkor változhatna meg, ha olyan szabálymódosításokat vezetnének be, amelyek kifejezetten kedveznének az ilyen erőforrásoknak. Ezt azonban igen valószínűvé teszi a gázolaj azon tulajdonsága, hogy a benzinhez hasonlóan kőolajból készül – így dízelmotorok beengedése a versenybe nem hozna különleges áttörést a jelenlegi helyzethez képest.

Nem különösebben lelkesen nyilatkozott azzal kapcsolatban sem, hogy az Audi dízelautóval versenyez a Le Mans-i futamon. Szerinte ennek hátterében az áll, hogy annak a versenynek a szabályai kedveznek a dízelmotoroknak. Ugyanakkor nem eredeti a dolog a dízeles versenyautó, hiszen az ötvenes években már rajtolt ilyen gép az első helyről az indianapolisi versenyen.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet