BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszáradnak a benzinkutak

Egy előrejelzés szerint jelentősen, a benzin esetében több mint negyven százalékkal visszaesik Németországban a járművek üzemanyag-fogyasztása 2025-ig.

2006. június 29. csütörtök, 09:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két évvel meghosszabbítja a biodízel adómentességét a német kormány – írta az autoindustry hírportál –, így az ilyen üzemanyag 2011-ig kapható maximális állami kedvezménnyel Európa legnagyobb autópiacán.
E döntéssel egyidejűleg jelent meg a német autóipar egyik szakmai szervezete, az MWV jelentése, amely szerint az ország járműparkjának üzemanyag-fogyasztása jelentősen csökkenni fog a következő húsz évben – a 2005-ös évi 53,1 millió tonnáról 40 millióra esik 2025-re. A benzinfogyasztás 42 százalékkal, 14 millió tonnára csökken, mivel folytatódik az egyre hatékonyabbá váló dízelautók előretörése, de a gázolaj felhasználása is visszaesik 12 százalékkal, 26 millió tonnára. Ennek nyomán a közúti járművek szén-dioxid-kibocsátása húsz év alatt harminc százalékkal, évi 113 millió tonnára csökken 2025-ig – állítja az MWV.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet