BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Behorpadt a Nissan Amerikában is

Az áprilisi hazai piaci visszaesés után májusban az USA-ban is csökkentek a Nissan eladásai.

2006. június 26. hétfő, 10:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francai Renault részesedésvásárlása után hat éve állította emelkedő pályára az akkor mélyponton lévő japán Nissan Motor Co.-t Carlos Ghosn, az azóta mindkét autógyárat irányító cégvezető, akinek most egymás után rossz híreket kell hallgatnia.
Áprilisban a hazai piacon esett év/év alapon 18,5 százalékkal a forgalom, míg májusban a Nissan North America Inc. szenvedett el 7,3 százalékos visszaesést. Az előbbit a helyi kisfőnök a magas bázisadattal magyarázta, míg az utóbbit maga a nagyfőnök bagatellizálta el az Automotive News tudósítása szerint azzal, hogy „hiszen csak stabil eladásokra számítottunk az USA-ban 2006 első felében, a második félév hozza majd meg a jobb eredményeket”. Hozzátette még ehhez, hogy ne egy-két hónap alapján ítéljék meg a cég teljesítményét, hanem öt-hat év alapján.

A rosszmájú szakmabelieket azonban valószínűleg nem sikerül megállítania: sokan máris úgy vélik, hogy mostanra a Nissan sokkal inkább hasonlatossá vált egy ciklikusan fejlődő európai vállalathoz, mint az olyan lehengerlően menetelő japán nagyokhoz, mint amilyen például fő hazai versenytársa, a Toyota Motor Co.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet