BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak húszezer embert épít le a VW

Egy VW-főnök cáfolta, hogy több mint húszezer embertől válna meg a cége.

2006. június 20. kedd, 09:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horst Neumann, a Volkswagen személyzeti főnöke szükségesnek tartotta közölni a sajtóval, miszerint sosem mondta, hogy a februárban bejelentett húszezernél több alkalmazottjától válna meg a VW a következő három évben. Ez az elbocsátás a cégvezetés szerint szükséges a hatékonyság növeléséhez, főként a németországi üzemekben, ám emberbaráti okok miatt főként korkedvezményes nyugdíjazással, illetve önkéntes megegyezésekkel igyekeznek megoldani a dolgot. A VW vezetése ugyanakkor megígérte, hogy egyetlen gyárat sem zárnak be, annak ellenére, hogy – mint minden nagy autógyártó – a német konszern is nagyon szenved az árcsökkenéseket és az eladások stagnálását okozó, erős versenytől.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet