Horst Neumann, a Volkswagen személyzeti főnöke szükségesnek tartotta közölni a sajtóval, miszerint sosem mondta, hogy a februárban bejelentett húszezernél több alkalmazottjától válna meg a VW a következő három évben. Ez az elbocsátás a cégvezetés szerint szükséges a hatékonyság növeléséhez, főként a németországi üzemekben, ám emberbaráti okok miatt főként korkedvezményes nyugdíjazással, illetve önkéntes megegyezésekkel igyekeznek megoldani a dolgot. A VW vezetése ugyanakkor megígérte, hogy egyetlen gyárat sem zárnak be, annak ellenére, hogy – mint minden nagy autógyártó – a német konszern is nagyon szenved az árcsökkenéseket és az eladások stagnálását okozó, erős versenytől.
