Még nem véglegesek a értékesítési számok, de nincs ok az ünneplésre, bár némi gyógyírt jelenthet az autóforgalmazóknak, hogy messze jobb lett 2005, mint amire az első hónapok alapján számítottak. Minden idők eladási rekordja 2003-ban született, akkor 208 441 új személyautó kelt el itthon, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete adatai szerint tavaly aztán 397-tel kisebb volt a forgalom. Győző Gábor elnök szerint „ha minden jól megy, ha nem lassul a tempó a hátrelévő két hétben, akkor elérjük a kétszázezret, ám ez még eléggé borotvaélen táncol. Jövőre legfeljebb az ideivel megegyező azonos forgalomra számíthatnak az importőrök."
A január elsejétől hatályba lépő és összegében magasabb regisztrációs adó az elnök szerint nem drágítja az autókat, mert közben az autók árának áfája 25 százalékról 20 százalékra csökken.
Az áfa-csökkentés kapcsán vélhetően gördülékeny lesz az átállás, bár az még kérdéses, hogy az idén megrendelt, de csak jövőre átadandó autók előlegére milyen áfát kell számolni. Jelentősen drágulhatnak az Euro 3-as motorú autók, mert azoknál az átlagosnál nagyobb mértékben nő a regisztrációs adó, ez több ezer magyarországi telepen álló, de még forgalomba nem helyezett új kocsit érint. A jogszabály az ilyen esetekre némi türelmi időt engednek a tavalyi forgalom 10 százalékára, vagyis legfeljebb 20 ezer új személyautóra, a keret elég lesz, mert ennél több autót nem is érint. A korábbi évekhez hasonlóan a kicsik, valamint az alsó- és középkategóriás modellek a legkeresettebbek a magyar piacon, és az MGE elnöke szerint 85 százalékos részesedésük jövőre sem változik.
