BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több Mercedest vettek Magyarországon

Egyelőre 14 értékesítési és 22 szervízpontot működtet majd a Daimler-Chrysler új magyarországi leányvállalata, a Daimler-Chrysler Automotive Hungária Kft. - jelentette ki Hans-Georg Pechhacker, a cég vezérigazgatója.

2005. július 12. kedd, 13:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A leányvállalat importőrként forgalmazza a Mercedes, a Smart, a Chrysler, a Jeep és később a Dodge márkájú autókat, melyekből számításaik szerint összesen évi 3300-3500 új autó kelhet el. Ebben a legnagyobb tétel a Mercedes, 1550 darabbal. Emellett évi 140 Smart, 90 Chrysler és 70 Jeep eladására is számítanak, továbbá 1300 kishaszonjármű és 560 teherautó értékesítését tervezik. Az év első felében teljesítették az időarányos eladási terveket, tavalyhoz képest 12 százalékkal nőtt az eladás, a személyautóknál ez 21 százalékos volt. Az országos kereskedelmi hálózat 2007-2008-ra állhat fel.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet