BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több Nissan kelhet el a magyar piacon

Húszmillió euróból kezdte meg működését a Nissan magyarországi márkaimportőr cége.

2005. július 1. péntek, 10:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csaknem 20 millió euró keretösszeget szán a japán Nissan autógyár a kelet-közép-európai régiós tevékenységet is ellátó, budapesti központú Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. beindítására. A magyarországi leányvállalat számításai szerint idén ötezer új gépkocsi eladása a cél a tavalyi és tavalyelőtti 4,2 ezer után.

Francois Goupil de Bouille ügyvezető igazgató a NAPI Online kérdésére elmondta, hogy az értékesítési hálózat újjászervezéséhez és bővítéséhez megkezdték a márkakereskedőkkel a megbeszéléseket. Várhatóan októberben döntenek arról, hogy mely márkakereskedőket tartanak a Nissan értékesítési koncepciójának is megfelelőnek.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet