BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM jövőre sem kíméli az autósokat

Húsz százalékkal nő a súlyadó, így jövőre a gépjárműveket száz kilónként 1200 forintos összeggel terhelhetik az önkormányzatok - írja a Népszabadság.

2003. július 29. kedd, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyi tárca előterjesztése alapján így például egy Suzuki Ignis gépkocsi után jövőre az eddigi tízezer forint helyett 12 ezer forintot kell súlyadó címén befizetni. Az autósokat ennél is jobban megviseli majd, hogy a benzin jövedéki adóját literenként három forinttal emelik, amire még az infláció is rájön.
Az autók ára is emelkedni fog, mivel az eddigi fogyasztási adó helyett a tervek szerint regisztrációs díjat kell az új gépjárművek vásárlása során fizetni. Ez újabb tíz százalékos többletköltséget jelenthet az eddigi adóteherhez képest.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet