A repedések egy részét már kátránnyal kiöntötték a pályát építő Vegyépszer Rt. alvállalkozói a garanciális szerződések alapján.
Az Érd és Balatonaliga közötti jobb pályát még 2001 decemberében adta át Fónagy János, közlekedési miniszter szerint, aki szerint a 73 kilométeres szakasz minősége kifogástalan. A munkálatok fővállalkozója a Magyar Autópálya Konzorcium és a Magyar Hídépítő Konzorcium, a kivitelezésbe 300 kis- és középvállalkozás is bekapcsolódott. Az említett szakasz felújítása, valamint a bal pályán Székesfehérvártól Budapestig kiépített harmadik sáv, a vízelvezető rendszer korszerűsítése, az érintett szakaszon levő 97 híd, felül- és aluljáró rekonstrukciója, illetve a Balatonaliga és Zamárdi közötti jobboldali pályaszakasz kiépítése összességében 30,8 milliárd forintba kerül.
